Wedstrijden Archief

Archief 2008/9

       
12-11-2008:Tottenham Hotspur vs Liverpool

Na het verlies van woensdag 12 november tegen Hotspur is het exit Carling Cup voor Liverpool

Tottenham Hotspur - Liverpool 4 - 2

De erelijst van doelpunten deze wedstrijd kent de namen Campbell (2x) en Pavlyuchenko (2x) namens de Spurs en Plessis en Hyypia namens de Reds. Misschien door wat laksheid en jammerlijke fouten is het niet voor de Reds weg gelegd om door te gaan in de Carling Cup. Helaas geen Carling Cup finale dit seizoen.

Vooral in het allereerste gedeelte was het Aaron Lennon die het de reds moeilijk maakte. In de derde minuut was daar zowaar de eerste grote kans voor bovengenoemde, maar de afronding van die kans mislukte door het doel hoger in te schatten als dat het daadwerkelijk was. Het was geen makkelijke eerste helft voor Liverpool. De Spurs wisten het de verdediging aardig moeilijk te maken. Dit door het goede spel van O'Hara en Lennon vanuit de linker en rechterflank.

Dan in de 15e minuut kwam het tweede gevaar om de hoek kijken, het was Pavlyuchenko die te dicht bij het Reds doel kwam. Geluk voor dat moment is dat Hyypia hinderlijk in de weg stond en ook toen de kans op een voorsprong van de Spurrs werd tegengehouden.

Een handsbal van de Finse international werd zeker bij beide partijen niet gewaardeerd en Benitez schreeuwde zijn longen uit zijn lijf met order naar zijn ploeg. Vlak nadien was Agger de reddende engel, hij plaatste zichzelf ook tussen de bal en het net waardoor Tottenham vooralsnog niet aan scoren toe kwam.

De ruimte die de Reds op het veld lieten moest een keer tegen ze gaan werken en in de 38e minuut was het dan ook zo. Pavlyuchenko vond het net en de voorsprong in de eerste helft was binnen voor de Spurrs. Tijd voor actie. De actie kwam ook zeker, maar helaas namens de Spurs en nog geen vier minuten later was het Campbell die zijn eerste in het doel peunde. De nachtmerrie die de eerste helft heette was echter nog niet over en binnen mum van tijd was het weer Campbell. Voordat de rust was schoot hij zijn tweede zeer fanatiek in het net en hiermee gingen de Reds met 3-0 tegen, opgejaagd de kleedkamers in.

De wedstrijd werd hervat met volle moed en Liverpool toonde meer actie als in de eerste 45 minuten. Torres wist een corner te verkrijgen die zonder resultaat bleek. In de 48e minuut was het wel Plessis. Hij kreeg een mooie kans en benutte deze volledig. Schot in de zaak en Liverpool voelde kracht. Als deksel op de neus was het binnen vijf minuten wederom Pavyluchenko die een genadeloos schot lostte en de inlopende score van 3-1 trots onderuit haalde en er vrolijk 4-1 van wist te maken. Enkele hoofdjes stonden op huilen, maar er werd door gevochten. Wat licht speltakel later kwam uit een corner dan toch weer een stukje verlichting. Deze keer was het Hyypia die de kelen van de supporters deed brullen. We waren nog niet verloren.

Het laatste half uur werd van beide partijen veel geprobeerd, druk uit geoefend en hier en daar wat foutjes gemaakt, maar er zou niks meer veranderen aan het scorebord. De wedstrijd eindigde in een nederlaag van 4-2 en verdere vooruitgang op het winnen van de Carling Cup strandde, in deze wedstrijd tegen de Spurs. Dit jaar zelfs geen kwartfinale carling cup

Toeschouwers: 33.242
Scheidsrechter: Mike Riley
Doelpunten:Pavlyuchenko (38, 53),Campbell (42, 45) ,Plessis (49), Hyypia (63)
Gele kaarten: Plessis (9), Torres (38), Babel (39), Pavlyuchenko (42), Lucas (66)

Liverpool: Cavalieri, Dossena, Agger, Hyypia, Degen (Darby 84) , Babel, Leiva, Plessis (Alonso 66), El Zhar, Ngog,Torres (Insua 56)
 

Tottenham Hotspur: Gomes (Sanchez 74), Bale, Corluka, Dawson, Hutton , O'Hara, Huddlestone, Zokora,Lennon , Campbell (Bent 90), Pavlyuchenko (Boateng 90)


verslag:Saskia