Wedstrijden Archief

Archief 2008/9

       
28-01-2009:Wigan Athletic vs Liverpool

Weer 2 punten weg

Wigan Athletic 1-1 Liverpool


De wedstrijd werd toch nog een gelijkspel, ondank het eerste doelpunt van Yossi Benayoun in de eerste helft.

De beslissing viel in de laatste 10 minuten van de wedstrijd. Nadat Liverpool bijna de gehele wedstrijd op een overwinning uitkeek, was het Mido die zijn debuut super af ronde na een penalty en de gelijkmaker binnen schoot. Helaas deze wedstrijd dus 2 punten verspeeld.

Het resultaat na deze wedstrijd : Liverpool staat 2 punten achter de leiders in de Barclay Premier Leauge, Manchester United. Doelsaldo zegt dat ze op plaats drie staan en dus niet meer op de tweede. Hier staat Chelsea die een overwinning van 2-0 boekte op Middlesbrough.

Doordat Liverpool een heftige tijd tegemoet gaat, was het aan Rafa met het team te schuiven. Benayoun komt op de plek van Kuyt En Aurelio vervangt Dossena. Ook Alonso maakt plaats en wel voor Leiva. Het team begint goedgemutst aan de wedstrijd en niks lijkt verloren. Binnen de vijf minuten lijkt het Gerrard te zijn die de Reds laat spreken, maar op een haar na mist hij zijn kans. Benayoun laat zijn sterk staaltje vanuit recht opduiken nog eens zien.

Wigan echter lijkt wat uit zijn gareel en er wordt gedacht aan een mooie overwinning. Het was Mascherano die heerlijk veel de bal aan de voet had. Ook Babel laat een sterk staaltje kennis zien en weet in de elfde minuut wat ruimte te hebben gevonden om samen met Gerrard misschien wel de beste kans op een doelpunt te creëren. Dit alles in nog geen elf minuten. Dan Torres. Uit het niks weet hij een kans voor zichzelf te maken. Met zijn rug naar het doel gekeerd bemachtigd hij de bal. Hij draait zich om en schiet. Dit had de eerste moeten zijn, maar op een paar centimeter na mist ook hij.

Dat Liverpool de wedstrijd domineerde en veruit de meeste kansen maakte is een feit. Wigan kreeg de eerste kans pas na 25 minuten. Deze kans werd echter gevoeld door Reina die totaal geen moeite had de bal te grijpen. Voor rust liet Benayoun ook nog eens van zich horen, zonder resultaat.

In de 35ste minuut geeft Liverpool de bal weg en dus heeft Wigan een mooie kans in handen gekregen. Maarliefst vijf Wigan mensjes bevinden zich in het penalty gebied wanneer de bal juist daar heen komt. Emmerson Boyce kon echter niks met de bal en wederom had Reina geen enkel probleem de bal te graaien. Dit was echt een must have voor Wigan. Even een moment dat er geschreeuwd wordt om een penalty als Skrtel, Scharner neer zou hebben geveegd in het penalty gebied. Scheids Phil Dowd wuift dit toch weg en de penalty komt er niet. Liverpool reageert meteen en komt weer in actie met nog vier minuten te spelen. En dan. Mascherano weet op briljante wijze Benayoun te vinden en speelt de bal. Benayoun neemt op zijn beurt aan en uit een vrijwel onmogelijke hoek schiet hij de bal in een leeg Wigan doel. Voor rust komt de stand op 0-1 te staan.

De tweede helft begint voornamelijk met lange passes maar weinig spektakel. Aurelio probeerd nog wat, maar het werkt niet. Zo valt het eerste kwartier van de tweede helft wat tegen, er wordt veel gerend, maar weinig gecreëerd. Wigan scherpt aan en gaat beter spelen. Voornamelijk Zaki bracht wat gevaar met zich mee en het is oppassen geblazen voor de Reds een gelijkmaker te voorkomen. Babel speelt zichzelf ook wat meer in het licht als in de 71ste minuut Torres het veld verlaat voor Riera. Benitez zal hem wel willen sparen voor de match tegen Chelsea in het vooruitzicht. Hij kon Torres nog wel een hard nodig zijn.

In de 74ste minuut is het Gerrard die bijna, helaas bijna, de 2-0 maakt. Het mocht niet zo zijn, wederom op een haar naast. Benayoun verlaat dan het veld voor Kuyt die ook nog even een kwartier zijn kunnen mag laten zien aan de fans.

Het liljkt op een gewonnen wedstrijd, maar dan maakt Leiva een foutje wat een penalty kost. Mido neemt hem en maakt geen fout, hij schiet met nog zeven minuten op de klok de gelijkmaker binnen. De penalty was een juiste beslissing, het was overduidelijk dat Leiva wel degelijk contact maakt met Koumas. De gehele wedstrijd dominatie maakt dit punt juist zo zuur. De laatste minuten was Wigan op topniveau. De aanvallen kwamen als een storm op de Reds af. De score zou echter 1-1 blijven.

Een gemiste kans voor Liverpool en elke speler zal deze wedstrijd zeker weten als een verlies ervaren.

Toeschouwers: 21.237
Scheidsrechter: Phil Dowd
Doelpunten: Benayoun 41, Mido pen 83
Gele kaart: Figueroa 50

Opstelling Liverpool: Reina, Arbeloa, Skrtel, Carragher, Aurelio, Benayoun (75 Kuyt ), Lucas, Mascherano, Babel, Gerrard (84 Keane ),Torres (72 Riera )

Opstelling Wigan: Pollitt, Melchiot, Boyce,Scharner, Figueroa, De Ridder (63 Koumas ), Brown, Cattermole,Taylor (80 Camara ), Zaki (77 Rodallega ),Mido.

verslag:Saskia