Wedstrijden Archief

Archief 2008/9

       
25-02-2009:Real Madrid vs Liverpool

Reds winnen in Bernabeu


Degelijk spelen is een kunst, en leverde in een saaie wedstrijd wel de overwinning voor Liverpool op. Zullen we het voorzichtig zeggen? De kwartfinale lonkt.


Real Madrid 0-1 Liverpool FC


Coach Rafa Benitez had zo zijn “zorgen”. De perikelen rond de contractverlenging, en dan ook nog een niet geheel fitte aanvoerder. Steven Gerrard begon dus op de bank, maar verder stond er een aardig team, met Dirk Kuyt en Fernando Torres in de punt van de aanval. Jamie Carragher en Martin Skrtel vormden het centrale blok, waar Real Madrid weinig tegen in te brengen zou hebben, zo bleek later. Want Rafa wilde niet verliezen deze avond.
Hoewel het eerste kwartier voor de thuisploeg was, zag het er al snel naar uit dat Liverpool wel eens makkelijk overeind zou kunnen blijven. Aangemoedigd door de aanhang, was Real flink in balbezit, en Pepe Reina werd een paar keer goed getest, maar The Reds raakten niet van slag. Sterker nog, na een minuut of 20 was daar ineens een dot van een kans voor Torres. Doelman Iker Casillas kreeg er echter nog een hand tegen, en niet veel later hield hij ook Yossi Benayoun van een doelpunt af. Liverpool begon beter te voetballen, toch viel de goal aan de andere kant. Higuain’s feestje ging echter niet door vanwege buitenspel. En vlak voor rust besloot Xabi Alonso weer eens een oude specialiteit uit de kast te halen. Vanaf een paar meter voor de middelijn nam hij Casillas onder vuur, die echter net op tijd was om de bal over te tikken.
De tweede helft bood van beide kanten iets meer strijd, maar echt beter werd de wedstrijd er niet op. Torres lag vrijwel de gehele tijd aan de ketting bij Cannavaro, en werd na een uur spelen vervangen door Ryan Babel. Een oude bekende bij de thuisploeg, Arjan Robben dwong Reina tot een uiterste inspanning, de Bedummer zag zijn poging over de lat getikt. De thuisploeg drong steeds meer aan. Toch bleven The Reds eigenlijk zonder al te veel moeite overeind. Met name achterin stond het erg goed, en dat hebben we de laatste tijd wel eens anders gezien. Het Europese podium inspireert kennelijk……..
Een kleine tien minuten voor tijd versierde Kuyt, toch wel de beste man deze avond in de Merseyside-ploeg, een vrije trap vlak bij de cornervlag. Fabio Aurelio krulde de bal de 16 meter in, en compleet vrijgelaten mocht Benayoun de 0-1 inkoppen. Een dikke 3000 meegereisde supporters gingen uit hun dak, net als de spelers.
Zonder problemen speelde Liverpool de wedstrijd uit. Alberto Riera ging nog geblesseerd het veld af, waardoor Gerrard nog een paar minuten kon meepakken. De voorsprong bleef op het scorebord, en The Reds mogen serieus denken aan de kwartfinale. En misschien nog wel aan meer……..
 

Toeschouwers:85.000
Scheidsrechter: Roberto Rosetti
Doelpunten:Benayoun (82)
Gele kaarten: Cannavaro (47), Torres (56) Mascherano (66) Riera (83), Gago (85)
Riera volgende wedstrijd geschorst


Liverpool: Reina, Aurelio, Carragher, Skrtel, Arbeloa, Riera (Gerrard 88), Alonso, Mascherano, Benayoun, Torres (Babel 60), Kuyt (Lucas 90).

Real Madrid: Casillas, Pepe,Heinze, Cannavaro, Ramos,Raul, Gago, Diarra, Robben, Marcelo (Guti 46), Higuain.

verslag:Joop