Wedstrijden Archief

Archief 2008/9

       

28-12-2008:Newcastle Utd vs Liverpool

Liverpool gaat na deze grandioze wedstrijd als koploper van de BPL 2009 in. Dit alles door de doelpunten van: Gerrard, Hyypia, Babel en Alonso (p)

Newcastle Utd - Liverpool 1 - 5

Liverpool gaat na deze grandioze wedstrijd als koploper van de BPL 2009 in. Dit alles door de doelpunten van: Gerrard, Hyypia, Babel en Alonso (p)

Dat de wedstrijd met een goed sfeer begon was een zeker zaak. Liverpool domineert op de grasmat van St James’ Park. Door het gelijkspel van Chelsea tegen Fulham, is LFC met 3 punten voorsprong echt de betere partij en zullen de spelers luid knallend het nieuwe jaar ingaan.

Newcastle was de eerste van de teams die een serieuze poging op doel waagde. Niet dat er werd gescoord, maar een goede stemming van de thuis spelende club supporters was een feit. Niet lang daarna kwam het antwoord namens Liverpool en was het Gerrard die zijn eerste poging deed. Dat de keeper uit het juiste hout gesneden was, bleek binnen een mum van tijd, het was Babel die langs links het doel probeerde te vinden. Voor de tweede maal in korte tijd wist de keeper raad met deze actie.

Liverpool domineerde geweldig en het leek haast op een potje 1 kant op rennen. Het was Liverpool aan de bal van minuut tot minuut. De meegereisde supporters genoten als een klein kind met een snoepje en de stemmen werden behoorlijk op de proef gesteld. Hyypia die een mooie bal aangespeeld kreeg door Gerrard mistte, maar dat mocht de pret niet drukken.

Na 30 minuten werd het overtuigende spel van Liverpool beloond met het eerste doelpunt. De eerste in deze wedstrijd en zijn 12e van dit seizoen, het was Gerrard die op de Gerrard manier een schot op doel maakte. De Leiding was genomen en zou ook niet meer verloren worden.

Nog geen 5 minuten daarna was het Hyypia die het nog eventjes dunnetjes over deed. Hij kopte de voor de 2e keer de bal in het net. Wederom 5 minuten later dacht Hyypia het voor zijn tweede keer te flikken, maar deze bal werd warempel gestopt.

Als antwoord was het Edgar die toonde ook een goed balletje te kunnen spelen en passeerde Reina in zijn doel. Hierdoor kreeg de thuisploeg weer wat hoop. Tot aan de rust zal de score ongewijzigd 1-2 blijven.

Na rust bleek de speelwijze onveranderd en binnen 5 minuten liet Babel zijn kunstjes zien. Op Babelse wijze schoot hij de 3e namens de Reds in het doel van de thuisspelende ploeg. En in de 66e minuut was het captain Gerrard die zijn tweede op zijn naam wist te zetten. Een grandioze voorsprong en de wedstrijd kon zeker niet verloren zonder magie.

Ook Reina mocht nog even in actie komen. Duff dacht nog een klein beetje glans aan de wedstrijd te geven, maar helaas voor de thuisspeler, niks veranderde aan de situatie.

De laatste nekslag werd gegeven toen Alonso een penalty uitstekend wist te benutten.
Deze koude dag zou als zeer overtuigende overwinning voor Liverpool de boeken in gaan…
1-5 op St James’ Park en een gezellige busrit naar home base.

 

Toeschouwers: 52.114
Scheidsrechter: Mark Halsey
Doelpunten: Gerrard 31,66,Edgar 45 Hyypia 36, Babel 49, Alonso 76 (pen)
Gele kaarten: Mascherano 59,Taylor 75, Given 90

Liverpool: Reina, Insua, Hyypia, Agger, Carragher, Babel, Mascherano, Leiva, Benayoun (Alonso 60), Gerrard (Ngog 70), Kuyt (Skrtel 79).

Newcastle United: Given, Enrique (Ameobi 46), Taylor, Coloccini, Edgar, N'Zogbia, Butt (Geremi 57), Guthrie, Gutierrez, Owen (Lua Lua 79)

verslag:Saskia