Wedstrijden Archief

Archief 2005-2006

       
26-08-2005: Cissé hands Liverpool the Cup

Liverpool heeft beslag weten te leggen op haar eerste prijs dit seizoen, in Monaco werd na een draak van een wedstrijd CSKA Moskou na verlengingen met 3-1 verslagen.

Liverpool 3-1 CSKA Moskva (Daniel Carvalho 28', Djibril Cissé 82' en 103', Luis García 119')

Beide ploegen begonnen gehavend aan de supercup Liverpool moest Gerrard missen en bij de Moskovieten ontbrak de kroatische aanvaller Ivica Olic. 18000 toeschouwers waaronder Prins Albert, Roman Abramovich en enkele Alsinners zagen Liverpool meteen vanaf het beginsignaal van arbiter Temmink het heft in handen nemen. CSKA werd diep op eigen helft terug gedrongen en met enkele afstandschoten werd het doel van de pas 19 jarige Akinfeev bestookt. Maar de pogingen van Morientes en García misten de juiste precisie. Na mate de wedstrijd volgde liet CSKA, Liverpool het spel maken en gokten op de counter. Dat Gerrard op het middenveld node werd gemist was al snel duidelijk, Hamann en Alonso speelden namelijk risico en ideeloos.

De eerste keer dat de Russen richting het Liverpool doel togen was het bijna raak, Krasic draaide handig weg bij Hyypiä en schoot buiten bereik van reina vlak langs de paal. Een minuut later was het wel raak uit een flitsend uitgevoerde counter scoort Carvalho de 0-1 wat ook meteen de ruststand was.

Na rust eigenlijk het zelfde spelbeeld Liverpool liep zich stuk op de geconcentreerd verdedigende russen en kwam nauwelijks tot scoringskansen. Iedereen in het stadion die Liverpool een warm hart had toegedragen vroeg zich af of het niet tijd zou worden om Cissé in te brengen maar the boss besloot anders en bracht Sinama voor Finnan. Toen ook dit niet het gewenste effect sorteerde smeekte de scouser aanhang om Michael Owen!

In de 80ste minuut besloot Benítez om Cissé toch maar in te brengen en nog geen 2 minuten later haalde Djibril zijn gram. Een verre uittrap van Reina belandde via de borst van García bij Cissé die de bal met de hand langs de uitgelopen Akinfeev tikte en de bal beheerst in het lege doel schoof 1-1 en dus verlengen.

In de verlenging eigenlijk het zelfde spelbeeld CSKA ver terug op eigen helft en Liverpool op zoek naar een gaatje in de defensie die word uiteindelijk gevonden een pass van Hamann zet Cissé vrij voor Akinfeev die eerst nog red op de inbreng van Cissé maar in de rebound maakt de fransman zijn 2de goal en zet Liverpool op een verdiende 2-1 voorsprong.

Toch wordt CSKA via Wagner Love nog een keer gevaarlijk maar Reina brengt knap redding. Hierna is het geloof in de eerste Russische Supercup bij CSKA helemaal verdwenen en stevenen de Reds gemakkelijk af op hun 3de zege van deze bokaal. Het feestje bij de meegereisde aanhang krijgt nog een vrolijker tintje als García op aan geven van man of the match Djibrilliant Cissé de 3-1 binnen kopt.

Opstelling: Reina; Josemi, Carragher, Hyypiä, Riise (79' Cissé); Finnan (55' Sinama-Pongolle), Alonso (71' Sissoko), Hamann, Zenden; García, Morientes.