Wedstrijden Archief

Archief 2004-2005

       
13-04-2005: Teamspirit wint van kwaliteit

Als je vaste waarden als Gerrard, Hamann en Morientes mist en je moet een 2-1 voorsprong verdedigen in Turijn verwacht je moeilijke avond. Echter wanneer je het gemis compenseert met een enorme dosis vechtlust blijkt dat zelfs een kwalitatief beter team als Juventus verslagen kan worden. In de halve finale wacht Chelsea.

Juventus 0-0 Liverpool

Juve probeerde direct druk te zetten op de verdediging van Liverpool. Toch was het Liverpool dat in de eerste 10 minuten gevaarlijker oogde. Gaande weg namen de Italianen het heft in handen zonder dat zij gevaarlijk konden worden. Zowel Zlatan als Del Piero lagen aan de ketting bij Sami en Carra. De enige kans in de eerste helft was voor Zlatan. De Zweed wist echter geen raad met de voorzet die Zambrotta afleverde en tikte de bal over. Liverpool had goed het oog in de aanvallen van Juventus die telkens strandden voor "de zestien".

De 2e helft bracht het zelfde spelbeeld. Echter dit keer was het Milan Baros die de beste kans had. Na een pass van Xabi liet Baros zowel Thuram als Montero zijn hielen zien maar schoot vervolgens de bal naast. Het feit dat Juventus machteloos was kun je opmaken uit het feit dat Dudek pas in 65e minuut weer in actie moest komen. Liverpool groeide met de minuut. Elk mogelijk Italiaans gevaar werd teniet gedaan door een rood shirt. 

In de 75e minuut kwam Cissé Baros vervangen. Een zeer opmerkelijk moment. Nadat Cissé tegen Blackburn in oktober vorig jaar een dubbele beenbreuk opliep werd zelfs gevreesd voor zijn verdere carrière. Sneller dan iedereen had durven hopen was hij gisteren weer terug tussen zijn ploegmaten op het veld.

Enkele momenten na de rentree van Cissé moest Liverpool het laatste gevaarlijke moment ervaren. Het was Cannavaro die na een vrije trap van Del Piero bijna raak kopte. Juventus claimde tevergeefs dat de bal de lijn gepasseerd had. In de resterende tijd kon Juventus geen potten meer breken. Na de 3 minuten extra tijd floot de Russische scheidsrechter Ivanov voor het laatst en was Liverpool halve finalist in Champions League 2005. Een geweldige teamprestatie.

Opstelling: Dudek, Finnan, Hyypiä, Carragher, Traoré, Núñez (58' Smicer), Alonso, Biscan, Riise, García (84' Le Tallec), Baros (75' Cissé)

 

Als we afgaan op de geschiedenisboeken dan...

1978
Liverpool verliest League Cup finale tegen uiteindelijke Engelse kampioen
Wales wint Rugby Union Grand Slam
De Paus overlijdt
Liverpool wint Europa Cup

2005
Liverpool verliest League Cup finale tegen uiteindelijke Engelse kampioen
Wales wint Rugby Union Grand Slam
De Paus overlijdt
...?

 

1981
Ken and Deirdre uit Engelse soap Coronation Street trouwen
Nieuwe acteur in de hoofdrol in Engelse sci-fi serie Doctor Who
Prins Charles trouwt
Liverpool wint Europa Cup

2005
Ken and Deirdre uit Engelse soap Coronation Street trouwen
Nieuwe acteur in de hoofdrol in Engelse sci-fi serie Doctor Who
Prins Charles trouwt
...?